PARAPETY

Odborně Vám nainstalujeme vnitřní i venkovní parapety

Parapety vnitřní

Základem parapetní desky vnitřního parapetu je nosič, který se vyrábí z 16 mm voděodolné DTD desky. Povrch parapetní desky tvoří vysoce oděruvzdorný laminát CPL/HPL.

DTD Parapety nabízíme ve 16 základních dekorech. Díky této široké kolekci, která obsahuje UNI barvy (bílá, šedá) i imitace kamene a masivu, se dají dobře sladit s interiérem a okny Vašeho domova.

> Parapety vnitřní dřevotřískové
> Parapety vnitřní plastové

Parapety vnitřní dřevotřískové – vzory barev

Parapety vnitřní plastové – vzory barev

Zaměření vnitřního parapetu

Pokud nebudeme parapet zasekávat do zdi, tak změříme délku špalety a odečteme 5 mm pro boční krytky.

Pokud budeme parapet zasekávat do zdi, tak zaměříme délku špalety a přičteme min. 20 mm. Potom bude parapet zasekán 10 mm na každé straně ve zdi.

V případě, že špalety nejsou kolmé nýbrž rozevřené, musíme postupovat při stanovení délky vnitřního parapetu jinak, a to odměřením rozměru z hrany na hranu omítnuté špalety v nejotevřenějším místě a přičíst 20 mm.

Hloubku (šířku) vnitřního parapetu zaměříme s ohledem na topný registr. Pokud jej budeme překrývat musíme volit výběr pouze z nabídky dřevotřískových parapetů. Při úplném překrytí musí mít parapet vyříznutý obdélníkový otvor pro mřížku. Touto úpravou docílíme volného proudění teplého vzduchu k oknu, aby nedocházelo k zarosení skel okna.

V případě že nebudeme topný registr překrývat, rozměr hloubky (šířky) měříme od parapetní drážky v rámu okna nebo od parapetní lišty pod rámem okna k hraně omítnuté špalety, připočteme tloušťku nosu parapetu (25 mm) a minimální vůli mezi nosem a zdí 20 až 30 mm. (šířka + 25 nos + 30 vůle)

V objednávce zákazník udává vždy přesný (čistý) rozměr parapetu. Délku bez bočních krytkek a šíři včetně přesahu parapetu přes špaletu – viz. nákres zde…

Parapety venkovní

  1. parapety venkovní hliníkový tažený s nosem 25mm
  2. parapety venkovní hliníkový ohýbaný s nosem 40mm
  3. parapety venkovní pozinkovaný

Parapety venkovní hliníkové tažené

Vyznačují se především vysokou mechanickou odolností a prostorovou tuhostí, která usnadňuje montáž a zaručuje perfektní výsledný vzhled. Povrch tažených hliníkových parapetů je opatřen ochranou plastovou folií, která se po montáži odstraní.

Parapety venkovní hliníkové ohýbané

Ohýbaný hliníkavý parapet je ekonomicky velmi atraktivní varianta k taženému parapetu. Plně jej nahrazuje nejen esteticky ale je i velmi kvalitní náhradou mechanických vlastností. Povrch ohýbaného hliníkového parapetu je proti mechanickému poškození opatřen plastovou folií, která se po montáži odstraní. Venkovní parapety dodáváme ve 2 základních barvách.

Parapety venkovní pozinkované

Pozinkový parapet je ekonomicky nejlevnější variantou. Povrch pozinkovaného parapetu je proti mechanickému poškození opatřen plastovou folií, která se po montáži odstraní. Venkovní parapety dodáváme ve 4 základních barvách a dekory Tmavě hnědá – RAL 8019 a Ořech – renolit, jsou na dotaz.

Parapety venkovní pozinkované – vzory barev

Parapet bílý

bílá

parapet hnědý

hnědá

parapet tmavě hnědý

tmavě hnědá

parapet antracitová šedá

antracitová šedá

parapet zlatý dub

zlatý dub

parapet ořech

ořech

Zaměření venkovního parapetu

Délka venkovního parapetu včetně krytek by měla být minimálně shodná s rozměrem rámu okna. Čistý výrobní rozměr délky venkovního parapetu je o 8-10 mm kratší z důvodu síly stěny krytky a tepelné roztažnosti parapetu.

Při omítnutí venkovní špalety musí špaleta lícovat s vnitřní hranou krytky. Jelikož je nepřípustné aby byly boční krytky osazeny na parapet pod jiným úhlem než 90°, nesmí být venkovní špaleta rozevřena.

Hloubku (šířku) venkovního parapetu si zákazník volí obvykle s ohledem na dostatečnou vzdálenost odkapu stékající vody od fasády. Šíře se měří od parapetní drážky v rámu okna nebo od parapetní lišty pod rámem okna po hranu omítnuté špalety a zákazník si vždy připočte velikost přesahu parapetu, který je cca. 40-60 mm (s dodržením daných šířek, ve kterých se parapet dodává). Pokud se budou parapety usazovat před zateplením, potom je nutné přičíst ještě toto zateplení. Šíře boční strany krytky je u PVC krytky 25mm a u Hliníkové krytky 30mm.

V objednávce zákazník udává vždy přesný (čistý) rozměr parapetu. Délku bez bočních krytkek a šíři včetně přesahu parapetu přes špaletu – viz. nákres níže.

» Zajistíme kompletní výměnu, zaměření, dodání a odbornou instalaci parapetů.

Zeptejte se nás

Obraťte se na nás

Čtyři důvody proč oslovit právě naši firmu

Zkušenosti

V našem týmu jsou profesionálové, kteří znají dobře svůj obor

Realizace

Vybudujeme Vám dům, Váš sen přeměněný na nový domov pro rodinu

Poradenství

Neobávejte se na nás obrátit a pošlete nám s důvěrou svůj požadavek

Reference

Mnoho let úspěšně působíme a pracujeme v Moravskoslezském regionu

Rychlý kontakt

Telefon

+420 736 632 200

E-mail

info@marek-domino.cz

Provozovna

Válcovní 1689/34, 70300 Ostrava – Moravská Ostrava

© 2022 FineNet – Na netu v pohodě